Nog één week tot Koningsdag: Putten maakt zich op voor een oranjefeest vol activiteiten

21 apr , 8:00 Nieuws
istock 855153610

PUTTEN – De vlaggen kunnen bijna uit, want op zaterdag 26 april 2025 viert Putten weer groots Koningsdag. Met nog een week te gaan zijn de voorbereidingen in volle gang en heeft de Oranjevereniging Putten het volledige programma inmiddels bekendgemaakt.

De dag begint vroeg met de traditionele vrijmarkt in het centrum van Putten. Vanaf 08:00 uur mogen kinderen en volwassenen hun kleedjes neerleggen in de Dorpsstraat en op het Kerkplein. De organisatie verwacht ook dit jaar weer een grote opkomst. "We raden aan om op tijd te komen voor een goede plek én de leukste koopjes," aldus de Oranjevereniging.

Muziek en spektakel in het dorpshart

Het Kerkplein wordt het muzikale middelpunt van de dag met optredens van lokale bands, koren en dansgroepen. Vanaf 11:00 uur start het podiumprogramma, met als hoogtepunt een gezamenlijk optreden van verschillende Puttense muziekverenigingen. Ook de bekende DJ van vorig jaar maakt zijn rentree tijdens het middagblok.

Voor de kinderen zijn er volop activiteiten, zoals springkussens, schminken, oud-Hollandse spelletjes en creatieve workshops. Nieuw dit jaar is een 'mini-parade' met verklede kinderen die langs het publiek trekken – natuurlijk in oranje tenue.

Avondprogramma in de feesttent

Vanaf 18:30 uur start het avondfeest in de feesttent bij sporthal De Putter Eng. Hier treden verschillende regionale artiesten op en draait een DJ tot ongeveer 23:30 uur. De toegang is gratis, maar kom op tijd: vol is vol.

Handige tips voor bezoekers

  • Kom zoveel mogelijk lopend of op de fiets; het centrum is deels afgesloten voor verkeer
  • Kleed je in laagjes: april kan verrassen qua weer
  • Vergeet niet wat contant geld mee te nemen voor kraampjes
  • Houd de sociale media van de Oranjevereniging in de gaten voor eventuele wijzigingen

Voor het volledige programma en de plattegrond van het evenemententerrein: www.oranjeverenigingputten.nl